Duchovní identita kaplana

V praxi u lůžka, stejně tak v kontaktu se zdravotníky, se běžně setkáváme s postoji a životní praxí, které jsou mnohdy velmi odlišné od toho, co sami vyznáváme a žijeme. Jak nás osobně ovlivňuje skutečnost, že duchovní zdroje lidí, kterým se věnujeme, jsou mnohdy zcela odlišné od těch našich? Jak se s takovou jinakostí vyrovnáváme?

V příspěvku vyjdeme z několika kazuistik a poté povedeme moderovanou diskusi k danému tématu.

Matěj Hájek vystudoval jednooborovou evangelickou teologii ETS Praha, ETF UK, pokračoval postgraduálně v oboru religionistika. 10 let pracoval jako vikář a kazatel v Církvi bratrské, poté v sociálních službách jako osobní asistent, aktivizační pracovník a psychosociální pracovník. Aktuálně působí jako nemocniční kaplan v ÚHKT Praha a jako kaplan v mobilním hospici Cesta domů.

Setkání se uskuteční v prostorách Ústavu hematologie a krevní transfuze, v budově C, 1. patro, zasedací místnost. U Nemocnice 1, Praha 2, 128 20. Recepcí projděte do vnitrobloku ve dvoře.

kontakt: Matěj Hájek, mob.: 702 147 267

Kategorie:
Vzdělávací setkání
Datum:
úterý, 15. leden 2019 15:00
Místo konání:
Ústav hematologie a krevní transfuze, budova C, 1. patro, zasedací místnost. U Nemocnice 1, Praha 2, 128 20. Recepcí projděte do vnitrobloku ve dvoře. - U Nemocnice 504/1, 128 00 Praha-Nové Město, Česko
Telefon:
702147267
Příloha